Koniec najväčších streamovacích služieb

14. 11. 2019 | 15:11

Openload a Streamango. Dve hlavné stránky, ktoré obsahovali pirátske kópie televíznych relácií, ako je Game of Thrones a filmov, napr. najnovšie pokračovanie filmu Rambo, ukončili svoje služby na základe dohody s koalíciou hollywoodskych štúdií a ďalších spoločností poskytujúcich tento obsah.

Aliancia pre kreativitu a zábavu (ACE), ktorej členmi sú aj Filmová asociácia (MPA) a ďalšie spoločnosti po celom svete, uviedla, že stránky sa tiež dohodli na zaplatení „značného odškodného“. Podmienky dohody neboli zverejnené, ale ACE sa usilovala o občianskoprávny spor v Nemecku a jeho urovnanie mimosúdnou cestou.

Tieto dve stránky generovali milióny návštevníkov. Podľa minuloročnej správy v TorrentFreak, webhostingový server Openload-u bol v prvej desiatke globálneho streamovania videa pred Hulu.

Spoločnosť mala viac ako 1 000 serverov v Rumunsku, Francúzsku a Nemecku.

„Celé roky tieto pirátske stránky nepodnikli zmysluplné kroky na zastavenie šírenia nezákonného obsahu, poškodzovali tvorcov a zavádzali spotrebiteľov,“ uviedol predseda MPA, Charles Rivkin.

V roku 2018 americký obchodný zástupca zaradil spoločnosť Openload do zoznamu „notoricky známych“ trhov. Poukázal na jej praktiky lákania používateľov na nahrávanie obsahu porušujúceho autorské práva výmenou za bezplatné sťahovanie.

Začiatkom tohto roka predstavila spoločnosť Openload epizódy záverečnej série seriálu Hry o tróny (Game of Thrones), ktoré unikli v Nemecku niekoľko hodín pred ich odvysielaním.

Webové stránky Openload teraz zobrazujú predvolenú všeobecnú stránku a adresa Streamango odkazuje na webovú stránku ACE.

Autor: Admin Administrátor